DSC_0289

27 вересня 2020 року, коли весь православний люд вшановує свято Воздвиження Чесного й Животворчого Хреста Господнього,  митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив Божествену літургію в Соборному храмі Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря.

«Свято Воздвиження – це славне торжество Чесного і славного Хреста Господнього а причиною його встановлення було знайдення Хреста царицею Єленою у 326 році.

Вшанування знамення Хреста було й раніше. 28 жовтня 312 року, як свідчить Історик Євсевій, імператор Костянтин почав війну проти Максентія, що зачинився у Римі. Опівдні імператор, а потім і його воїни побачили на сонці знамення Хреста, яке складалось зі світла. На Хресті був надпис: “Цим перемагай”.

У 119 році язичники за наказом імператора Адріана засипали землею Голгофу та Гріб Господній і на цьому місці збудували храм на честь язичницької богині Венери та поставили статую Юпітера. За наказом святої Єлени місце страждань і смерті Христа на Голгофі було знайдене й розчищене. Була знайдена печера – Гріб Господній та три хрести і дощечка з надписом. Щоб задовольнити благочестиве бажання віруючих поклонитись Чесному Хресту, патріарх Макарій піднімав його, а люди викликували: “Господи помилуй”. Так був покладений початок чину Воздвиження Хреста у день свята.»

У переддень свята митрополит Іоасаф очолив Всенічне бдіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська. На утрені духовенство на чолі з Архипастирем урочисто винесли Хрест Господній на середину Храму де звершили чин Воздвиження.

Його Всокопреосвященству співслужили єпископ Закарпатський і Ужгородський Кирило, єпископ Одеський і Балтський Павло, адміністратор Івано-Франківсько-Галицької єпархії архимандрит Феогност, благочинний обителі архимандрит Герасим а також братія монастиря у священичому сані.

Не зважаючи на негоду та інші перепони які  прийшлось долати паломникам щоби потрапити в обитель, Соборний Храм був наповнений віруючим людом який прибув з різних областей України щоби разом з   монахами монастиря прославити Хрест Господній.

Цього дня велика кількість прихожан прийняли Святі Тіло і Кров Господні.

Завершилось богослужіння святковим уставним многоліттям.

 

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької Єпархії

 Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua