_DSC0713

8 травня 2022 року, у третю неділю, після Світлого Христового Воскресіння, Свята Православна Церква вшановує пам’ять святих жон-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Соломії, Іоанни, Марфи і Марії, Сусанни та інших; праведних Йосифа Аримафейського і Никодима.

Свята Церква у сьогоднішньому богослужінні пропонує нам перенестися подумки від Голгофи до гробу Христового та Його славного Воскресіння, звістку про яке удостоїлися першими прийняти жінки-мироносиці. Їхній приклад показує, як багато тепла, співчуття і любові Господь вклав у душу жінки, яка, завдяки цьому, здатна на великі справи любові та самопожертви, якщо буде жити в Христі і з Христом, як заповідає апостол, “в нетлінній красі лагідного і мовчазного духу…” (1 Пет. 3:4). Вони ідуть, шукаючи Мертвого, а знаходять Живого. Ідуть, щоб побачивши порожній гріб, увірувати в Живого. Любов мироносиць булла настільки великою, що вони радо готові були служити Мертвому, Який уже наче не міг їм воздати нічого. “Чого шукаєте Живого між мертвими?” (Лк. 24:5) – запитує жінок ангел. Жінки шукали насправді Померлого і Похованого, не здогадуючись, що Він Живий. Ми ж, знаючи, що Він Живий, шукаємо Його в житті наче Мертвого, наче Того, Хто лежить у гробі і ніяким чином не входить у наше життя.

Цього дня митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив недільну службу Божу у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська. Настоятелю і священноігумену Українського Афону, Манявськго Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря, співслужив натоятель Собору протоієрей Іоан Телятинський, протоієрей Любомир Малофій та Соборне духовенство. Проповідь, після запричасного виголосив протоієрей Роман Василиків.

На завершення Богослужіння владика-митрополит звернувся до присутніх у Храмі з повчальним словом та привітав всіх жінок з їхнім сьогоднішнім святом.

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької Єпархії

 Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua