_DSC0694

12 липня 2022 року, у вівторок 5-ї неділі після П’ятидесятниці, коли Православна Церква величає та вшановує пам’ять святих  першоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф у співслужінні священномонахів очолив святкове Богослужіння в Великоскитському Хрестовоздвиженському Манявському чоловічому монастирі. Проповідь перед причастям вірних виголосив ієромонах Онуфрій.

До покликання на апостольське служіння апостол Петро носив ім’я Симон і жив у галилейському містечку Вифсаїді. Самовіддана любов до Христа відкрила Петрові Божий Промисел. Він перший сповідав Ісуса Сином Бога Живого (Мф. 11, 16). Після зішестя Святого Духа на апостолів Петро першим серед апостолів почав голосно проповідувати віру в Христа, і багатьох людей-язичників та юдеїв навернув до християнської віри. Апостол Петро мученицьки закінчив на хресті своє життя.

У всій історії Вселенської Церкви ледве знайдеться інша особа так відома християнському світу, як святий Павло. До покликання на благовістницьке служіння він носив ім’я Савл та був ревним охоронцем фарисейських законів.

Апостол Павло особисто не бачив Христа, не був серед учнів за Його земного життя, але своїм просвіченим, ясним і багатогранним розумом назавжди визнав, що Христос — це дійсно обітований Месія, котрий прийшов спасти увесь рід людський, і хто у Христі, той нове творіння, нова людина. Апостол Павло теж отримав вінець мученицької смерті, хоча, на відміну від апостола Петра, його не розіп’яли, а як римському громадянинові відтяли голову мечем.

Великою була нагорода Першоверховним апостолам ще за часів їхнього земного життя. Святий апостол Петро був удостоєний стати свідком найважливіших подій у житті Христа-Спасителя – Гефсиманської молитви і Божественної слави на горі Преображення. А святому апостолу Павлу було дано бути піднесеним до третього неба, за його висловом, до раю, де він чув невимовні слова, котрих людина не в змозі і переказати.

Після відпусту літургії Високопреосвященіший владика Іоасаф привітав усіх хто носить ім’я першоверховних Апостолів Петра або Павла та закликав на всіх Боже благословення.

 

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької Єпархії

 Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua