IMG_8168

ХРИСТОС  ВОСКРЕС!

У вечір, того дня, коли Ісус Христос воскрес із мертвих, двоє Його учнів, Лука і Клеопа, йшли дорогою з Єрусалиму в Емаус.  Дорогою вони згадували про те, що в ці дні відбулося в Єрусалимі. І коли вони розмовляли між собою, Христос наблизився до них і пішов з ними та вони не впізнали Його: Він показався їм одним із богомольців, які приходили на юдейську  Пасху до Єрусалиму. Коли вони наблизилися до Емаусу, Ісус зробив вигляд, що хоче йти далі, але Лука і Клеопа стали вмовляти Його залишитися з ними, кажучи, день вже схиляється до вечора, і Господь увійшов в дім, і залишився з ними. І коли возлежав з ними за столом, взяв хліб,  благословив, переломив і подав їм. Тоді в них відкрилися очі, і вони впізнали Його (Лк. 24, 13-33).

Незважаючи на пізній час, учні Христові спішно повернулися до Єрусалиму де знайшли разом всіх одинадцятьох апостолів і всіх тих які були з ними. Коли вони розповідали як Він з’явився їм і звершив переломлення хліба, Сам Ісус став посеред них і сказав їм: “мир вам “ і показав їм руки і ноги.

Приведені тут і наступні з’явлення Господа Своїм ученикам в продовж сорока днів (Ін. 21, 1-14;  Діян. 1, 3-8) склали  на них незрівняне враження, і зробили їх вірними служителями і свідками Христа Воскреслого. Рибалки, побачивши Воскреслого Спасителя і прийнявши в день П’ятидесятниці благодатні Дари Святого Духа, безстрашно проповідували народам великої римської імперії про Воскреслого Христа.

Первоверховний апостол Павло навчає, що одним з найважливіших наслідків спасенного пришестя у світ Сина Божого та Його Воскресіння з мертвих є загальне воскресіння: ,, В Христі всі оживуть у час пришестя Його, а померлі воскреснуть нетлінними, бо тлінному цьому належить  вдягнутися в нетлінне, а смертному в безсмертя” (Кор. 15, 22-23, 52-53).

Усе, що ми маємо в своєму житті, як православні віруючі християни, найбільш радісне і найдорожче – все це дає нам Воскресіння  Христове. Ми знаємо, що радість – це окраса людського життя. Нерідко вона буває подібна до сонячного проміння, яке пробивається крізь хмари, нерідко вона подібна до сонця, яке яскраво освітлює нашу землю. Тому, наші духовні радощі невіддільні від земних. Святий Іоан Золотоустий закликає всіх нас увійти в радість Господа свого і насолодитися гостиною віри, бо Господь будучи щедрим, приймає останнього, як і першого, віддаючи всім належне. Усі прийміть дар невичерпної ласки Божої – закликає Він! Від воскреслого Господа нам подається Божественна допомога для життя в працелюбності й побожності (2 Пет. 1, 3).

До воскресіння Христового смерть була страшною, але Спаситель переміг всякий страх і саму смерть Своїм триденним воскресінням. Віруючий і вірний Христу чоловік зі смертю нічого не втрачає, а навпаки, отримує вічне блаженство і вічну радість в Христі Ісусі Спасителю нашому. Тому, для нас християн, смерть є тільки переходом від тимчасового земного життя до життя вічного, небесного.

Хай відкриється серце кожного християнина, щоби прийняти велику тайну спасіння і хай просвітиться воно світлом Божественним, щоби нам через віру зробитися синами і дочками світла  і відчути Царство Боже, яке є всередині нас. Господи Боже наш, даруй нам мудрість і мужність святих, щоб і ми своїм життям заслужили почути слова з уст нашого Воскреслого Спасителя: “Радійте і веселіться, бо  велика нагорода ваша на небесах” (Мф. 5, 12).

Дорогі у Христі всечесні духовні отці, возлюблені брати і сестри, від  усього серця вітаю вас зі святом  Світлого Христового Воскресіння! Посилаю пасхальні вітання всім християнам нашого Богоспасаємого  Прикарпаття. Спішу розділити пасхальну радість з кожним, хто вірує і сповідує Христа Воскреслого.

Сердечно бажаю всім священикам і дияконам, монахам і монахиням, всім жителям  Івано-Франківської області благодатної Божої допомоги у всі дні життя! «Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога Отця хай буде з усіма вами!» (2 Кор. 13, 13).

ХРИСТОС  ВОСКРЕС !

ВОІСТИНУ  ХРИСТОС  ВОСКРЕС !

 

Пасха Христова                                                                                                                                                                                                                 ІОАСАФ
28 квітня  2019 Року Божого                                                                                                                                                                                   Івано-Франківський
м. Івано-Франківськ                                                                                                                                                                                                          і Галицький

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua