141992

РІЗДВЯНЕ  ПОСЛАННЯ

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВА

МИТРОПОЛИТА  ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО і  ГАЛИЦЬКОГО ІОАСАФА

ЧЕСНОМУ  ДУХОВЕНСТВУ, ЧЕНЦЯМ і ЧЕРНИЦЯМ,  БРАТАМ  і  СЕСТРАМ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКО-ГАЛИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ

НАШОЇ СВЯТОЇ  УКРАЇНСЬКОЇ  ПРАВОСЛАВНОЇ  ЦЕРКВИ  НА ПРИКАРПАТТІ

ХРИСТОС  РОЖДАЄТЬСЯ !

 Дорогі і возлюблені у Христі духовні отці, ченці і черниці, брати і сестри, милістю Божою ми знову зустрічаємо зорю великої події Священної Історії, про яку благовістить святий апостол Іоанн: «Слово стало плоттю і перебувало з нами, повне благодаті та істини, і ми бачили славу Його, славу як Єдинородного від Отця ». (Ін.1,14).

Народження Спасителя стало поворотним пунктом світової історії. Поклавши край Старого завіту, воно проголосило початок нової епохи, коли закон, даний через Мойсея поступився місцем благодаті, істині і любові, яка прийшла в світ через Ісуса Христа (Ін. 1, 17).

В цю різдвяну ніч на небі засвітилася яскравим світлом Вифлиємська зірка, яка сповістила світові про народження Спасителя і Господа нашого Ісуса Христа. Урочистим співом Ангели прославляють Його: Слава в вишніх Богу, і на земли мир, в людях благовоління (Лк. 2, 13-14). Вони перші сповістили про народження Господа: вони перші віддають славу Богу і сповіщають людству про те, що є найдорожчим і найбажанішим для людей на землі – мир і благовоління Боже. З пришестям Спасителя для всіх нас відкрилась можливість до спасіння, яка починається вже тут, на землі і продовжується у вічності. Господь “прихилив небеса і зійшов” (Пс. 17, 10) і тепер до кінця віку завжди перебуває поруч з нами (Мф. 28, 20).

Чудесне народження Спасителя, що відбулося більше двох тисяч років тому у Вифлеємі, залишилося практично непоміченим  Його сучасниками. Тільки бідні юдейські пастухи, які стали свідками ангельського славослів’я, і східні мудреці, ведені різдвяною зіркою, прославили немовля Христа. Для інших це була така ж ніч, як і всі інші. Минуло багато століть з часу втілення Господа Ісуса Христа, але для віруючих людей різдвяна ніч завжди священна і незабутня; вона наповнює наші серця світлою духовною радістю і вдячністю до Бога за наше вічне спасіння.

В цей історичний момент, в якому нам приходиться жити і вмирати, будувати і відроджувати, захищати нашу Батьківщину від ворога і лікувати рани минулого і сьогодення  думками і молитвою об’єднуймося з нашими воїнами, які відважно захищають наше Різдво. Наш християнський обов’язок пам’ятати, що над нашою  землею, як колись над Вифлиємськими немовлятами, піднявся «меч Ірода» але ми не самотні серед болю, страждань і крові в цій війні, з нами – Бог!

В ці дивовижні Різдвяні дні весь християнський світ духовно радіє переживаючи велич торжества нашого союзу з Богом. Радіймо і ми, бо Бог став людиною щоби людина обожнилась, подібно євангельським  пастушкам несімо звістку про народженого Спасителя.

В ці різдвяні дні також не забуваймо відвідувати з святою вечерею тих хто захищає Вітчизну в окопах, тих хто на лікарняному ліжку чи у військовій казармі перебуває, не забуваймо також про тих хто знаходиться на чужині або в дорозі.

Прийдімо і віддаймо поклін новонародженому Спасителю. Віра в спасенне пришестя у світ Христа хай зміцнить Вас в любові до Православної Церкви – тієї Церкви, в якій князь Володимир охрестив Русь – Україну, і у відданості нашій улюбленій Вітчизні. Вітаю всіх вас із Різдвом Христовим та Новоліттям, молитовно бажаю вам в Новому 2020 році рясних Божих благословень.

 

 ХРИСТОС  НАРОДИВСЯ !     СЛАВІМО ЙОГО !

+ ІОАСАФ 

Митрополит Івано-Франківський і Галицький

настоятель Великого Хресто-Воздвиженського

Манявського  Скиту

Різдво Христове

19/20  Року Божого

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua