_DSC0581

11 вересня 2022 року, у день пам’яті Усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив уставні Богослужіння в Хрестовоздвиженському Манявському чоловічому монастирі.

Про мученицьку смерть Івана Предтечі детально розповідається в Євангелії від Марка (6, 14-30). Іван Хреститель осуджував царя Ірода за перелюбство, бо той жив із дружиною свого рідного брата – Іродіадою. Одного разу, коли Ірод святкував свій день народження, для нього танцювала донька Іродіади – Соломія. Цей танець дуже сподобався Іродові і він пообіцяв дівчині, що виконає будь-яке її бажання. Дівчина, за намовою матері, попросила відсікти Іоанові Хрестителю голову. Ірод не відмовив, і голова Іоана була відтята.

Пам’ять про Іоана Хрестителя або Іоана Предтечу займає у православній Церкві особливе місце. Він єдиний з усіх святих після Богородиці має свій празник Зачаття і празник Різдва. У самому Євангелії наводяться слова Христа: «Істинно кажу вам, що між народженими від жінок не було більшого від Іоана Хрестителя» (Мат. 11, 11).

Іоан Хреститель своїм суворим життям дав взірцевий приклад богопосвяченого життя. Він закликав людей до покаяння, кажучи: «Слідом за мною йде сильніший від мене, що Йому я недостойний, нахилившись, розв’язати ремінця Його сандалів. Я вас хрестив водою, а Він хреститиме Духом Святим ” (Мк. 1, 7-8). Св. Іоан Хреститель це велетень духу, що стоїть на грані двох Завітів: Старого й Нового. Він замикає пророків, а відкриває апостолів. Він не тільки пророк, але й предтеча-христитель і мученик.

За Богослужіннями владиці-митрополиту Іоасафу співслужив намісник Українського Афону ігумен Іоасаф, та духовенство святої монашої обителі. Проповідь перед причастям вірних виголосив насельник монастиря ієромонах Варлаам.

Після відпусту Літургії митрополит Іоасаф звернувшись до віруючих з повчальною проповіддю розкрив праведне життя Іоана Хрестителя.

Богослужіння завершилось уставним многоліттям, після чого братія звершила чин Панагії.

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької Єпархії

 Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua